Вы здесь

Palantir: Потенціал 3-кратного росту до 2025 року

palantir stock photo

Palantir повідомили про зростання доходу на 41% до 1,5 мільярда доларів, зберігаючи чи net-dollar retention rate на рівні 131% і збільшивши загальну кількість клієнтів на 71%.

Резюме

  • Palantir продовжує демонструвати стрімке зростання та ще більшу швидкість залучення клієнтів.

  • Керівництво підтвердило довгостроковий прогноз зростання на 30%+.

  • Проблема компанії з SBC вирішується, оскільки витрати на SBC зменшуються, а дохід продовжує зростати.

  • Враховуючи цінність сервісу Palantir і прогнозовані очікувані темпи зростання, компанія має потенціал у 3 рази до кінця 2025 року.

Вступ 

У попередній статті Palantir (NYSE:PLTR) я нейтрально оцінював акції Palantir. Вона називалась «Трохи зачекайте перед покупкою Palantir» і в ній я писав, що через компенсацію за рахунок акцій (stock-based compensation), інвесторам краще почекати перед покупкою Palantir. Зараз, після півтора місяця очікування, я оновлюю свою оцінку Palantir з нейтральної до покупки.

Palantir продовжує демонстрували свій потенціал завдяки потужності та вимогам свого програмного забезпечення, що продемонстровано в попередньому звіті про прибутки. Компанія не лише зростала з дивовижною швидкістю, але й показала потужний напрямок росту. 

Крім того, проблеми SBC були здебільшого вирішені, що показує, що SBC компанії рухається в правильному напрямку. Нарешті, Palantir має міцне фінансове здоров’я, яке може бути критичним в разі серйозних геополітичних загроз, як, наприклад, війна. Тому я вважаю, що інвестуючи в Palantir, можна втричі збільшити капітал до 2025 року.

Прогрес

Звіт про прибутки (фінанси)/Звіт про фінансові результати

Palantir повідомила про зростання доходу на 41% до 1,5 мільярда доларів, зберігаючи чистий рівень утримання долара (net-dollar retention rate) на рівні 131% і збільшивши загальну кількість клієнтів на 71%. Характер ведення бізнесу передбачає надзвичайну важливість для компанії збільшення кількості клієнтів. Дійсно, наразі я вважаю, що для компанії важливіше збільшити кількість клієнтів, ніж свій дохід, оскільки Palantir – це надзвичайно складний бізнес. Інтегруючи одноразово свої операції з програмним забезпеченням, клієнту важко перейти до іншої компанії, оскільки Palantir може розширювати варіанти сервісу для своїх клієнтів від початкового налаштування та проникнення у свої системи. Таким чином, швидке зростання кількості клієнтів показує майбутній потенціал зростання доходів Palantir. Крім того, компанія повідомила про валову маржинальність (a gross margin) в 83% при скоригованій операційній маржинальності (an adjusted operating margin) в 29%. Загалом компанія продемонструє сильне зростання доходів, зберігаючи маржу на тому ж високому рівні (maintenance margin) та майбутні можливості.
Найголовніше, що компанія підтвердила довгостроковий прогноз зростання. Очікується його продовження на 30%+. Впевненість команди керівництва в зростанні бізнесу на сьогоднішньому нестабільному ринку є гарантією цінності та попиту на продукцію Palantir. Адже світ все більше і більше покладається на програмне забезпечення, особливо технологію аналізу даних, і скоріш за все Palantir виграє від цієї масової основоположної тенденції, яка продемонстрована менеджментом в прогнозі зростання.

3x Можливість

Компанії в секторі SaaS та Big Data, і менш зрілі компанії і компанії, що розвиваються – мають дещо спільне: вони отримують високі оцінки аналітиків. Причиною такої високої оцінки є результат очікування майбутнього росту в швидкозростаючій галузі з масштабованою та передбачуваною бізнес-моделлю. Наприклад, Salesforce (CRM), компанія, що займається хмарним програмним забезпеченням, торгується приблизно за 46 разів вище прогнозованої ціни навіть після різкого падіння на 30% від піку. Менші компанії, що ростуть аналогічними або швидшими темпами, ніж Palantir, також отримують високі оцінки. CrowdStrike (CRWD), лідер у сфері хмарних послуг кібербезпеки, отримує відношення ціни до прибутку, кратне приблизно 200. Таким чином, даючи менш зрілим, масштабованим, передбачуваним та зростаючим компаніям високу оцінку, я вважаю, що Palantir може торгуватися приблизно в 50-60 разів вище оцінки прогнозованого прибутку, оскільки компанія досягне та збільшить свій прибуток у найближчому майбутньому.

Керівництво Palantir постійно повторює свій прогноз зростання більш ніж на 30% у порівнянні з минулим роком до 2025 року. Тому я буду використовувати ці вказівки для створення цільової ціни на Palantir. Якщо припустити, що до кінця 2026 року доходи компанії зростуть приблизно на 30% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, то у 2026 році дохід компанії складе близько 5,72 мільярда доларів. І це лише консервативні прогнози, оскільки керівництво прогнозує зростання більше ніж на 30%. Тоді, якщо ми припустимо що показники маржинальності будуть навіть 25%, компанія повідомить про чистий прибуток близько 1,43 дол. Маючи приблизно в 50-60 разів вище оцінку прогнозованого прибутку наприкінці 2024 або на початку 2025 року, ймовірна ринкова капіталізація Palantir буде складати від 71 до 85,8 мільярда доларів та створить потенційний прогноз зростання приблизно в 3 разів у середньому від поточної ринкової капіталізації.

З урахуванням швидкого залучення клієнтів, основної тенденції та прогнозу керівництва, думаю, інвестори зможуть побачити трикратне ROI до 2025 року.

 

SBC

Однією з проблем, на яку я вказав у своїй останній статті, був високий SBC Palantir, який не мав чітких ознак уповільнення. Хоча компанія продовжувала відстоювати причини свого високого SBC в останньому звіті про прибутки, SBC Palantir в абсолютних цифрах і відносному відсотку до прибутку зменшився. Як показують наведені нижче діаграми, абсолютна кількість витрат SBC зменшувалася три квартали поспіль, тоді як співвідношення витрат SBC до прибутку впало нижче 50%. Хоча ці цифри все ще високі, чітка тенденція в правильному напрямку в поєднанні з високою маржою та темпами зростання прибутку свідчить про зменшення  ризиків SBC.

SBC - stock-based compensation - опціонні бонусні програми для співробітників компаній, згідно яких частина компенсації за роботу видається акціями компанії.

Фінанси

Palantir – «це компанія, створена для поганих часів». Виконавчий директор Алекс Карп сказав це, щоб показати міцність балансу Palantir. Думаю, фінансове здоров’я є надзвичайно важливим з огляду на поточні макроекономічні та геополітичні ризики. Вторгнення росії в Україну мало величезні наслідки для світової економіки, порушивши потік ключових товарів, включаючи енергію, продукти харчування та сировину. Це підігріло прагнення до деглобалізації, яке почалося з початку пандемії. Війна та пандемія виявили ризики опори на іноземні країни, особливо під час глобальних конфліктів. Таким чином, у всьому світі розпочався масовий зсув, спрямований на зменшення залежності від іноземних країн, що спричиняє невизначеність на ринку. Тому сильні фінансові показники Palantir забезпечують фінансову безпеку компанії.

У компанії є 2,3 мільярда доларів готівки із сукупними активами близько 3,25 мільярда доларів. Palantir має незначну заборгованість із загальними зобов’язаннями близько 950 мільйонів доларів, завдяки чому коефіцієнт боргу (L/A) компанії становить приблизно 29%. 

Крім бездоганних фінансових показників, операції Palantir стають все більш прибутковими, створюючи “економічний рів” (здатність бізнесу підтримувати переваги над конкурентами). За підсумками роботи компанія заробила близько 93 мільйонів доларів у 4 кварталі 2021 року у порівнянні з 18 мільйонами доларів чистих готівкових коштів, використаних в операційній діяльності в 4 кварталі 2020 року. Оскільки зростання продовжується, а компанія стає ефективнішою, грошовий потік Palantir стає дохідним, створюючи потужніший “економічний рів”.

Ризики

Кеті Вуд була однією з тих інвесторів, котра вірила у зростання Palantir (bullish investor), проте останніми тижнями, її фонд ARK в основному продавав Palantir. Хоча Кеті Вуд ніколи не пояснює причину таких дій, багато інвесторів вказували на уповільнення зростання доходів державного бізнесу. 

У 4-му кварталі зростання річних доходів Palantir у порівнянні з аналогічним періодом минулого року становило 34%, тоді як державні доходи росли повільніше на 26%. Ця цифра постійно знижувалася протягом року, що свідчить про те, що державний бізнес Palantir вже досяг свого піку зростання. У 1 кварталі 2021 державний бізнес зростав щорічно на 76%, у 2 кварталі  - на  66%  і третьому - на 34%, а потім впав до 26% у 4 кварталі 2021 року. Тому через уповільнення темпів зростання найбільшого доходу Palantir деякі інвестори вказують на те, що темпи зростання Palantir є нестійкими лише з його комерційним бізнесом.

 

Висновок

Програмне забезпечення Palantir має попит. Воно користується основоположною тенденцією адаптації та використання цифрових технологій, що потенційно забезпечить компанії швидкі темпи зростання. Крім того, проблеми з SBC у Palantir в основному зникли, оскільки SBC компанії продовжує зменшуватися в міру зростання прибутку та операційної ефективності. З цієї причини я вважаю, що акції Palantir можуть подорожчати приблизно втричі до кінця 2025 року. Тому я ставлю Palantir на покупку.

Текст для вас переклала консультант компанії Fondexx, Яна Федоряка

оригінал тексту.